28. listopad 2015.

Prijem juniorskog prvaka svijeta u savate boksu

savate1

28. listopada 2015. – Gradonačelnik Goran Habuš primio je danas Juricu Škoraneca, juniorskog prvaka svijeta u savate boksu - člana savate kluba Fight Club Kovačić Varaždin i njegovog trenera Sinišu Kovačića. Mladi Jurica Škoranec,  18. rujna 2015 u dvorani Graberje, postao je juniorski prvak svijeta u savate boksu kada je u finalnom meču pobijedio prvaka Francuske Kevina Andrezea i tako postao prvi Varaždinac sa medaljom juniorskog prvaka svijeta u savate boksu!
Gradonačelnik mu je u ime svih sugrađana tim povodom uputio veliku čestitku za tako izniman uspjeh i ponos ovog grada.
Iako se finalni meč trebao održati u Parizu, Hrvatski savate savez je od svjetske savate federacije zatražio domaćinstvo ovog meča i direktorij federacije je jednoglasno dodijelio domaćinstvo ovog meča Varaždinu, odnosno turniru koji organizira Fight Club Kovačić  "Croatia savate open". Jurica je osim ove prestižne medalje prošle godine osvojio titulu juniorskog prvaka Europe pobijedivši u Francuskoj prvaka Rusije u finalu, dok je ove godine uz titulu juniorskog prvaka svijeta osvojio i titulu prvaka Balkana u savate boksu. Prema riječima njegovog trenera, idući i krajnji cilj za Juricu je izboriti Olimpijadu koja bi se trebala održati 2025. godine u Francuskoj- domovini savate boksa.