22. svibanj 2025. | Autor: Maja Hrešć

NOVI TERMIN - Volonterska akcija čišćenja Dravske šume i obale rijeke Drave

Najavljena volonterska akcija čišćenja Dravske šume i obale rijeke Drave koja se trebala održati 24. svibnja 2025. godine, odgađa zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta. Akcija će se održati u novom terminu, u subotu, 7. lipnja 2025. godine, s početkom u 9 sati i predviđenim završetkom oko 13 sati. Mjesto okupljanja je ispred Kajak kanu kluba.

Učinimo zajedno nešto korisno za našu zajednicu. Grad Varaždin provodi ovu jednodnevnu volontersku akciju čišćenja ambalažnog otpada kao dio ekološkog projekta „Od izvora do mora“ čiji su organizatori Coca-Cola HBC Hrvatska d.o.o., Konzum plus d.o.o., Jutarnji list/Hanza media d.o.o. i Udruga gradova u Republici Hrvatskoj. Projekt je osmišljen radi podizanja svijesti o važnosti očuvanja okoliša i vodnog bogatstva te primjerenog odlaganja otpada i natjecateljskog je karaktera. Na natječaj u sklopu projekta mogli su se prijaviti svi gradovi u Hrvatskoj tako da organiziraju akcije čišćenja na svojemu području. Grad Varaždin svojom prijavom sudjeluje u natjecateljskoj kategoriji „veliki gradovi“, a u slučaju pobjede, grad će biti nagrađen donacijom za sadnju drveća koju ćemo iskoristiti za ozelenjivanje dječjeg i sportskog igrališta u Črncu Biškupečkom. Važno nam je okupiti što više volontera i, naravno, prikupiti što više otpada.

Pozivamo sve koju su se prethodno prijavili, kao i one koji još nisu, da nam se pridruže kako bismo zajedno doprinijeli očuvanju i ljepoti okoliša oko naše rijeke Drave. Prijave su i dalje otvorene, a prijaviti se možete pojedinačno ili kao grupa, putem maila na [email protected] do utorka, 3. lipnja 2025. godine. Za sve sudionike bit će osiguran sav potreban materijal, jutarnja okrjepa, kao i topli obrok. Na građanima je samo da dođu s dobrom voljom i osmijehom. Sudjelovanjem u akciji ne samo da doprinosite čišćem okolišu, već i jačate duh zajedništva i brige za prirodu.

Podsjetimo, Grad Varaždin provodi brojne projekte oživljavanja prostora uz rijeku Dravu, a među njima i EU projekt LIFE Bauhausing Europe u sklopu kojeg se će se bivše vojno skladište na Belim kipima rekonstruirati u edukacijsko-sportski centar. Više informacija o projektu možete saznati na poveznici: https://varazdin.hr/beli-kipi/.