28. lipanj 2019. | Autor: Maja Hrešć

Gradonačelnik obišao radove na Stadionu Sloboda

Gradonačelnik Ivan Čehok u petak je sa svojim suradnicima obišao varaždinski Stadion Sloboda kako bi se uvjerio u tijek radova na obnovi atletske staze i samog stadiona radi održavanja Ekipnog prvenstva Europe u atletici – 2 liga, koje će se u Varaždinu održati 10. i 11. kolovoza ove godine.

Gradonačelnik je, nakon razgleda stadiona i radova, medijima komentirao koji značaj ova manifestacija ima za Varaždin te koji se radovi obavljaju: „Ovo je zapravo ulaganje u izravnu sportsku infrastrukturu, u atletsku stazu koja je zadnji put bila sanirana 2003. godine. Danas imamo jedan od najboljih atletskih klubova u ovom dijelu Europe i u Hrvatskoj i postižemo vrhunske rezultate. Dvanaest europskih reprezentacija će ovdje doći, tu će biti olimpijskih pobjednika, rekordera, te će se moći uživati u nevjerojatnoj, prvorazrednoj sportskoj priredbi. Atletska staza je obnovljena u vrlo kratkom vremenu, gotovo u rekordnom roku. Ide i obnova stadiona izvana, u obujmu koliko nam sada dopuštaju financijske mogućnosti, a iznutra je već obnovljeno unatrag dvije godine. I ovaj atletski stadion koji Grad Varaždin ima, uz naš drugi stadion, sada će biti primjeren za velike sportske priredbe. Europsko prvenstvo dovodi preko 700 sportaša u Varaždin, a to ima i određene turističke značajke za naš grad. Samo prošle godine imali smo jedan od najvećih porasta broja noćenja i dolazaka zahvaljujući rukometnom prvenstvu. Ove godine će se to nastaviti. To su priredbe koje sigurno Varaždin pozicioniraju na sportskoj karti Europe i koje znače i dobru promidžbu našeg grada. Trošak same obnove staze bio je oko 580 tisuća kuna, a kada je riječ o opremi Grad je dao dvije trećine iznosa, a jednu trećinu dobili smo od države. Oprema ostaje gradu Varaždinu i našim sportašima. Uz ovo uređenje stadiona koje će napraviti Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina, možemo reći da ćemo za iznos od oko 1,5 milijuna kuna dobiti gotovo novi stadion. To nisu velika ulaganja, osobito kada se uzme u obzir, ne samo značaj našeg kluba, nego i činjenicu da je atletika doista temeljna sportska disciplina i kraljica svih sportova."