31. svibanj 2023. | Autor: dd

Čestitka članovima kluba Shito Ryu Varaždin

U palači Patačić u Varaždinu, zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina  Miroslav Marković priredio je primanje na kojem je uputio čestitke članovima kluba Shito Ryu Varaždin  na uspjesima postignutim na europskom i svjetskom prvenstvu u tom atraktivnom sportu.

Prvenstva su održana 18. – 21. svibnja u rumunjskom gradu Oradea, a o uspjesima mladih sportaša izvijestio je trener Pavao Marjanović.

Karate klub Shito Ryu Varaždin kao jedini  predstavnik Shito Ryu Hrvatske nastupio je sa 7 natjecatelja koji su ukupno osvojili 15 medalja. Na svjetskom 2. WSSHRF prvenstvu zlatnu medalju osvojio je Filip Kostanjevac u katama 4-7 godina. Srebrnu medalju osvojila je Lara Magdić u borbama 10-11 godina - 40 kg. Brončane medalje osvojili su Jakov Kostanjevac kate 12-13 godina, Matija Albreht kate 12-13 godina, Erik Tomašić kate kadeti te Martin Kokot borbe 12-13 godina +50 kg. Na europskom  9. ESHRKF prvenstvu zlatnu medalju osvojio je Martin Kokot kate 12-13 godina te brončanu u borbama 12-13 +50 kg.

Srebrnu medalju osvojio je Filip Kostanjevac kate 4-7 godina te ŽENSKI KATA TIM u kategoriji 9-12 godina. Brončane medalje osvojili su Lucija Kokot borbe 10-11 godina +40 kg., Matija Albreht kate 12-13 godina, Erik Tomašić kate kadeti, Lara Magdić kate 10-11 godina te Jakov Kostanjevac borbe 12-13 godina + 40 kg. Ovim rezultatom Hrvatska je zauzela 7. mjesto u ukupnom poretku na 2. WSSHRF te 8. mjesto na europskom 9. ESHRKF prvenstvu.

Na kongresu je donesena odluka da će sljedeću godinu 10. ESHRKF Shito Ryu & Kobudo Bo prvenstvo biti ponovo održano u Rumunjskoj dok će 2025. godine domaćin 3. WSSHRF Shito Ryu & Kobudo bo prvenstva biti Varaždin.